Odnowiony apartament w warszawskiej Woli – zlecenie

/ 05.12.2016

Stan mieszkania: po remoncie

Cel: Zmieścić się w budżecie określonym przez klienta  i przy tym zrobić remont przy użyciu drogich materiałów.

W związku z tym, że u klienta nie było możliwości i tyle wolnego czasu, aby systematycznie przebywać na obiekcie i kontrolować proces realizacji prac — był obecny, w zasadzie, tylko na początku prac i na końcu — przy przekazaniu obiektu do eksploatacji. Początkowo planowano, że remont w mieszkaniu odbywa się pod przekazanie obiektu w dzierżawę. Dlatego naszym zadaniem było nie tylko zmieścić się w niedużym budżecie, ale i przy tym zrobić reprezentacyjny i drogi wygląd wykończenia mieszkania.

Wynik przerósł oczekiwania klienta. Wszyscy byli zadowoleni, dlatego przeniosło się  to na długotrwałą i owocną współpracę.

Remont i wykończenie sypialni:

remont_wykonczenie_mieszkania_warszawa-1

W sypialni, w celu zaoszczędzenia miejsca, telewizor został zamontowany na ścianie.
Sufit w sypialni, jak widać, jest dwupoziomowy i podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych. Iluminacja, została wykonana wewnątrz z wykorzystaniem LED-taśmy na obwodzie, a także zamontowanymi reflektorami. Szafa, którą zdecydowaliśmy się użyć  z rozkładanym systemem typu “coupe” z nadrukiem na szklanej płycie.

Profilowanie ścian z płyt gipsowo-kartonowych

remont_wykonczenie_mieszkania_warszawa-2

Początkowo wpłynęła prośba od zamawiającego, żeby wizualnie oddzielić strefy salon od jadalni. Wymyśliliśmy i zaproponowaliśmy sporo pomysłowych i funkcjonalnych rozwiązań, a jedną z nich — wyprofilowane ścianki z płyt gipsowo-kartonowych, elementów granitowych funkcjonalno-przydatnych produktów. Nasz pomysł i propozycja zostały zatwierdzone i wdrożone w życie.

Podłogowe grzejniki (konwektory) i kominek

remont_wykonczenie_mieszkania_warszawa-3

Standardowe grzejniki zostały zastąpione odpowiednimi konwektorami dla zwiększenia funkcjonalności przestrzeni w niedużym pomieszczeniu, a przy tym — bez strat ciepła. A także, życzeniem klienta było— odebrać i zamontować kominek dekoracyjny.

remont_wykonczenie_mieszkania_warszawa-4

Podłogi praktycznie w całym mieszkaniu zostały wykonane z naturalnego bielonego drewna.
Absolutnie wszystkie ściany zostały wyrównane i naciągnięte szpachlą, po czym nastąpiło wykończenie z zastosowaniem farb wysokiej jakości od firmy FLUGGER”. (red. — Flugger — stara duńska firma — producent farb i tapet, działająca na rynku od 1890 r.)