Remont mieszkania — gipsowo-kartonowy lifehack — Mokotów 1— część 1

/ 02.08.2016

Bosch POF 1400 ACE

W tym artykule omówimy kilka ciekawych sposobów z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych na naszym przykładzie. Wykorzystaliśmy metodę płyt GK, przy remoncie mieszkania, znajdującego się w Warszawie.

Przede wszystkim chcielibyśmy zwrócić uwagę na zagięcia narożników w celu dopasowania do siebie konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych z użyciem frezowania i załamań. Metoda ta ma kilka ważnych zalet, o których nie możemy zapomnieć:

  • oszczędność czasu
  • znaczne zmniejszenie kosztów materiału stosowanego na budowie. Dzięki tej metodzie możemy uniknąć stosowania profili aluminiowych przede wszystkim w narożnikach i nie tylko, co w dużym stopniu zwiększa oszczędność na materiałach podczas wykończenia całej konstrukcji

Jak można się domyślać z powyższego zdjęcia, do tego procesu używamy Fraser firmy Bosch.

Naszym zadaniem było opracowanie projektu sufitu z płyt GK, w taki sposób aby ukryć karnisz oraz zamontować oświetlenie LED. Póżniej, kiedy mieszkanie zostanie oddane do eksploatacji szczęśliwego właściciela- pokażemy wam końcowe efekty naszej pracy. Pewnie jesteście ciekawi jak to robiliśmy?

  1. Frezem pod kątem 45 stopni robimy gładkie rowki w arkuszu z kątami 90 stopni
  2. Następnie zginamy arkusz płyty gipsowo- kartonowej, dzięki czemu możemy uzyskać 2 razy większą grubość
  3. Po uzyskaniu grubszej płyty możemy przejść do montażu na stelaż.
  4. Warto pamiętać, że przy użyciu tej metody możemy łączyć płyty GK na rogach, tak jak pokazaliśmy na zdjęciu poniżej.

A teraz to, co u nas widnieje po montażu, sami zobaczcie, wygląda to naprawdę bardzo dobrze.

Gdy już cała konstrukcja będzie gotowa, będziemy mogli przejść do kolejnego kroku malowania ścian i montażu taśm LED, o których wspominaliśmy już wyżej. W kolejnym artykule dotyczącym tego mieszkania pokażemy wam wiele nowych, ciekawych i bardzo przydatnych informacji.Profesjonaliści budowlani są dostępni pod numerem telefonu +48 733 751 047